Někdo by mohl říci, že se jedná převážně o problém mladých lidí, kterými otřásá ***rta Ale ten má pravdu jen z části. V ***rtě se velice zvyšuje produkce mazových žláz, což se neprojevuje jen nelibě vypadajícími pupínky v obličejové oblasti či na zbytku těla, ale i nadměrným maštěním vlasů. Najdou se ale i tací lidé, kterým příroda nepřála a s aknéozními problémy se budou potýkat až do konce života, neboť mají ten nejprotivnější typ pleti, čili pleť problematickou.

Jsou mladiství, na kterých se v ***rtálním věku neprojeví ani jeden nelibí pupínek, u nichž není, co řešit. Ale co ti ostatní, kteří štěstí nemají? Nenajde se člověk, který by si ze svého vzhledu nic nedělal, z čehož se dá snadno usoudit, že lidé trpící akné, uhry a bedíky mají komplexy méněcennosti z obličeje posetého rudými pupínky s bílou hlavičkou, kterých se ne a ne zbavit. Takové komplexy mohou vést až k depresím a velikým problémům se svým vzhledem. V extrémních případech se může stát, že člověk raději ani nevychází ven z domu, schovává se, nenavazuje nové vztahy (ač už přátelské či partnerské), straní se lidí a nejraději je úplně sám zavřený ve svém pokoji, aby nemusel čelit nepříjemným pohledům ostatních, kteří podobné problémy třeba ani nezažili…

Jak se bojuje s akné?

Pokud člověk není doslova ,,poďobaný“, postačí jen každodenní čištění pleti kosmetickými přípravky. Většina lidí je střída jako ponožky, protože jednomu sedne to a druhému zase tamto. Pokud si ovšem zkusíte zastěžovat u praktického lékaře, je vcelku velká šance, že vás odešle na kožní anebo dermatologii, kde vám kůži prohlédnou, zhodnotí, načež dostanete recept na speciální lékárenskou mast či krém, který by vám měl pomoci.

Řada z těchto lidí, převážně dívek, volí spíše návštěvu kosmetického salónu, kam musejí docházet pravidelně (nejlépe několikrát do měsíce). Procedura je většinou nepříjemná, pleť dráždí a také se samozřejmě nejedná o levnou záležitost. Jedna návštěva kosmetického salónu vyjde zhruba na pěkných pár stovek. Pokud ho slečna bude navštěvovat každý týden, může tam zanechat něco kolem 3000 Kč měsíčně. Ale na druhou stranu vám vymáčknutí možných pupínků provedou na místě speciálním nástrojem na to určeným ( IPL nebo Dorsenval) a pleť vyčistí.

Není něco jednoduššího?

Existují nejrůznější bylinné směsy, které dokážou odstranit i příčiny této nemoci a upravují nevyváženost hormonů v těle, které mají na svědomí vysokou aktivitu mazových žláz. Jedná se o velice intenzivní kůry podle čínské medicíny.

Léčba u těch nejzávažnějších forem akné bude trvat zhruba 3 měsíce, u méně závažných problémů postačí cca 1 měsíc léčby. Současně s léčbou je ale také za potřebí snížit příjem tuku. Není třeba hubnout, stačí jen vyhýbat se mastným jídlům, jak sladkým, tak slaným, neboť i jídlo podporuje produkci akné. Vynikající způsob, jak naopak jídelníček obohatit, je konzumovat hodně ovoce a zeleniny, jelikož pletí prospívá výživou, hydratací a vitamíny.