Dáme řeč - komunikační web! Blogy, články, copyright, inzerce zdarma...

psaní – byznys i životní láska

Pěkný nápad. Originální. Dostal ho známý. Napsat poučnou knihu pro děti. Je to vědec, odborník, ambiciózní hoch.

Jo - mohlo by to být formou pohádky, napadlo mě. Uděláme nějaké hezké postavičky, já to napíšu, on dotáhne pečlivě tu odbornou stránku textu - to by se asi prodalo. Tedy - pokud se to podaří. Originální to sice až tak není, takový nápad už dostal kdekdo, kdekdo sepsal, kdekdo vydal, jenže otázkou je, jestli ta dílka také kdekdo četl. Jako sečtělá osoba vím i o těch méně povedených projektech, které se podařilo vypotit odborníkům a jejichž výsledek byl sice snad naučný, ale jako pohádka se jaksi neujal. Nečetlo se to, takže se děti moc nepoučily a pokud jde o honoráře, tak z toho tedy opravdu moc nekouká. Zajímavá práce to ale každopádně bude.

AddThis Social Bookmark Button

… Celý článek: Hurárychlepišme

  • 0 Komentáře

Adalbert Stifter má pomník v Plané na Šumavě.

Má ho tam proto, že psal knihy, které národu českému a německému připadaly hodné pomníku. Když si naťukáte do vyhledávače jeho jméno, tak se dozvíte leccos, včetně možností, jak zakoupit jeho knihy levně v antikvariátech, a to německy nebo česky.

AddThis Social Bookmark Button

… Celý článek: Adalbert Stifter

  • 0 Komentáře

Jeden můj známý si naplánoval dovolenou na tři týdny. Měl malé kotě a tomu, pro změnu, naplánoval dovolenou u mne. Kočky jsem před hlídáním běžně vídala například na ulici – občas mi nějaká černá přeběhla přes cestu. Většinou jsem pak měla smůlu, neb jsem pověrčivá. Nějaký bližší vztah jsem k těmto zvířatům neměla a ani jsem nikdy neuvažovala, že bych se stala majitelkou kočky.

kocka

AddThis Social Bookmark Button

… Celý článek: Je libo kočičku?

  • 2 Komentáře

Spisovatelé jsou jako malíři, jen namísto štětce používají pero. Vyjadřují své ideje, nápady a vášeň formou, která je lidem snad nejbližší – slovy. Občas se musí poprat s múzou, která vrhá jejich myšlenky do jen těžko popsatelných výšin...

 

AddThis Social Bookmark Button

… Celý článek: Psaní – byznys i životní láska. Co se stane, když se koníček změní v práci?

  • 1 Komentáře