Dáme řeč - komunikační web! Blogy, články, copyright, inzerce zdarma...

Připadá vám povinné ručení zbytečně drahé? Porovnejte nabídky pojišťoven přes internet

Vlastníte osobní automobil nebo jiné vozidlo? Tíží vás náklady na provoz tohoto vozidla? Ano v dnešní době dražších pohonných hmot nemusí být provoz automobilu zrovna sranda. K nákladům na provoz automobilu si přičtěte také náklady na opravy auta či jiného vozidla, náklady na technickou kontrolu a náklady na pojištění vozidla. Celkem z toho vychází poměrně velká částka. Nemyslíte? Jak ušetřit alespoň pár tisíc ročně?

Ušetřete na pojištění vozidla

V dnešní době se pojišťovny přehánějí o klienty a výběrem správného pojištění vozidel můžete ušetřit slušné peníze. Nejprve si upřesněme pojem pojištění vozidel. Pojištění vozidel se následně dělí na povinné ručení a havarijní pojištění. Povinné ručení je pojištění odpovědnosti z provozu vozidla je povinné ze zákona pro všechny vozidla provozované na pozemních komunikacích, a proto se nazývá také zákonné pojištění vozidel. O uzavření povinného ručení vás prokazuje zelená karta. Toto pojištění hradí škody, které vzniknou dalším osobám v důsledku provozu vašeho vozidla, kdy nehodu zapříčiníte. Pojištění ovšem nehradí Vaše škody, které vzniknou vaší vinou v důsledku provozu vašeho vozidla. Od toho je havarijní pojištění, které Vám uhradí škody na Vašem vozidle nejen před nehodami, které způsobíte, ale také může ochránit Vaše vozidla před živly či krádeží auta.

Kolik ušetřím na pojištění vozidel?

Ať máte uzavřené je zákonné pojištění vozidel nebo i havarijní pojištění můžete ušetřit zajímavé peníze. Pro ukázku uvádíme ceny pojištění vozidel, které jsou často potkáváte na českých silnicích. Jedním z takových je Volkswagen passat – pro ukázkový příklad volíme passat s rokem výroby 2007 a motorem 2.0 TDI. Vzhledem k silnému motoru, můžeme nabídnout pojištění v ceně od 2 430 Kč. Další časté vozidlo na našich silnicích je Peugeot 206 – pro ukázku s motorem 1.1 a rokem výroby 2004 začíná pojištění na 1075 Kč. Pro zjištění přesné ceny Vašeho vozidla použijte nástroj

 


Horoskop na rok 2014