Dáme řeč - komunikační web! Blogy, články, copyright, inzerce zdarma...

Dovolená v Egyptě s německou cestovkou

dovolenaEgypt patří mezi cestovatelsky atraktivní destinace a nejen mezi českými turisty patří do úzké skupiny zemí, kde plánuje strávit svou dovolenou řada z nich. Rozpálené písečné pláže podél Rudého moře zalité slunečními paprsky, hotelové služby té nejvyšší úrovně a k tomu všemu plavání a potápění se v křišťálově čistém moři lákadla, která osloví téměř každého. Značnou výhodou Egypta je jeho jižní poloha na pomezí Asie a Afriky. Díky ní zde můžete v teple trávit dovolenou prakticky po celý rok.

V Egyptě byste jen těžko hledali nějaké lesy. Zemi pokrývá z velké části poušť a jen tu a tam můžete narazit na oázy. Podél životadárné řeky Nil se pak zelenají nejrůznější palmové háje. Pokud patříte mezi ty cestovatele, kteří nechtějí celou svou dovolenou jen proležet na lehátku na pláži, vydejte se na některý z populárních výletů. Na dovolené v Egyptě se vám klidně může stát, že nebudete vědět, kam se podívat dříve.

Turisty nejčastěji absolvovaným výletem je pochopitelně výlet za poznáním pyramid. Vždyť pyramidy jsou stále ještě pro mnohé archeology velkou neznámou. Největší egyptskou pyramidou je pyramida Chufuova, nebo též Cheopsova. Najdete ji v Gíze nedaleko Káhiry a patří mezi sedm divů světa starověku. V bezprostřední blízkosti pak jsou ještě 3 další pyramidy.

Dalším historickým lákadlem je samotné hlavní město Káhira. Často bývá označováno za “Matku měst”, neboť její vznik se datuje už do roku 969. A to ještě daleko dříve stávaly na místě dnešní pulzující aglomerace různé osady. Město je protékající řekou Nil přirozeně rozděleno na dvě části. Mezi nejznámější káhirské památky patří mešita Al-Azhar a rozlehlá pevnost Citadela.

Egypt na svém území ukrývá spoustu nádherných míst a můžete si být jisti, že dovolená na Sinajském poloostrově vás určitě mile překvapí. Navíc pokud se rozhodnete pořídit si letecký zájezdy od některé z německých cestovních kanceláří, s největší pravděpodobností bude i za velmi přijatelnou cenu.

Obecně totiž platí, že čím dále cestujete, tím příznivější cenu v porovnání s tuzemskými touroperátory vám mohou německé cestovky nabídnout. A zájezdy do Egypta už se určitě vyplatí porovnat.