Dáme řeč - komunikační web! Blogy, články, copyright, inzerce zdarma...

Ostrov Murter - klid a krása chorvatského ostrova

ostrovJedním z méně známých chorvatských ostrovů je právě ostrov Murter, který se nachází mezi Zadarem a Šibenikem v blízkosti známého letoviska Vodice. Jedná se o menší ostrov, který lze přejet během cca. 1 hodiny automobilem. Velkou výhodou při cestě na ostrov Murter je spojení pomocí zvedacího mostu s pevninou v letovisku Tisno (za přejezd se neplatí žádný poplatek).

Ostrov Murter ve zkratce

Na ostrově se nachází hned několik významnějších letovisek - Murter (hlavní správní město ostrova), Jezera, Betina, Tisno.. Navíc se na ostrově nachází mnoho dalších kempů a osad. Murter je velmi oblíbený u jachtařů a ty jej berou často za výchozí bod pro výlety do národního parku Kornati. Proto se na ostrově nachází mnoho přístavů a kotvišť pro jachty a lodě.

Ubytování na ostrově Murter

Ostrov je velmi populární také u turistů hledající krásné moře, klid se spojením s přírodou. Na ostrově najdete hned několik velmi krásných zátok, kde i v hlavní sezóně najdete jen pár lidí. Ostrov zatím stále neobjevilo příliš turistů a to může mnohým lidem vyhovovat. Nabídka ubytování na ostrově je velmi široká, především zde najdete nabídku ubytování v soukromí (apartmány) a kempy. Hotelů a hotelových komplexů se na ostrově nachází jen pár. Na stránkách http://levnedochorvatska.cz naleznete širokou nabídku ubytování nejen na ostrově Murter, ale na celém chorvatském pobřeží. Na stránkách se nachází více jak 16 tisíc apartmánů. Přímo na ostrově Murter pak najdete několik desítek apartmánových domů.

Z takto široké nabídky si vybere skutečně každý. Navíc se nemusíte bát online rezervace ubytování. Rezervace je velice jednoduchá a připomíná nákup v internetovém obchodě. Navíc je rezervace nezávazná. Po objednání určitého termínu vám bude do 24 hodin zaslána podrobná rezervace a teprve po zaplacení zálohy je rezervace uskutečněna.

Navštivte proto ostrov Murter. Ostrov bude skvělou volbou pro rodiny s dětmi s láskou k přírodě.