Dáme řeč - komunikační web! Blogy, články, copyright, inzerce zdarma...

Ovládání garážových vrat

vrataVelké množství našich zákazníků se zajímá o způsob ovládání našich zařízení. Ať už jsou to zařízení pro privátní účely (např.sekční vrata, brány), tak zařízení pro průmyslové objekty (např. závory,průmyslová sekční vrata).

Ovládání garážových vrat je standartně dálkové

Způsob ovládání je standardně pro privátní účely pomocí dálkového ovládání. Standardně dodáváme ke každému pohonu 1 ks dálkového ovládání, samozřejmě není problém přidat k zakázce jakýkoliv Vámi požadovaný počet dálkových ovládání. V případě průmyslových vrat je standardně zavedeno tlačítko, kterým se vrata ovládají. Jako v předchozím případě, není problém do tohoto výrobku zabudovat přijímač dálkového ovládání, ale v případech průmyslových objektů se spíše setkáváme s variantou tlačítkovou.

Ovládání průmyslových vrat

Tento fakt je zapříčiněn větším počtem zaměstnanců a tím pádem větším počtem dálkových ovládání. Ale v takovém případě nabízíme zákazníkovi schůdnější a v mnoha případech i levnější variantu – jedná se o ovládání pomocí tzv. GSM modul. Toto zařízení dovoluje vyslat otevírací impulz pomocí mobilního telefonu a tím pádem nepotřebujete žádné dálkové ovládání.

Je možné sjednocení ovládání garážových vrat

 Další dotaz našich zákazníků spočívá v otázce, zda jdou námi dodávané produkty sjednotit na jedno dálkové ovládání s již namontovanými garážovými vraty. Ano, tato alternativa je možná – stačí do stávajícího či námi dodaného produktu zabudovat přijímač zvoleného výrobce, a pomocí dálkového ovladače od toho samého výrobce lze ovládat oba produkty. Jedinou vadou tohoto řešení je fakt, že tato zařízení nejsou uvolněna od výrobců tzv. hypermarketových vrat (viz předchozí článek o kvalitě pohonů). Tyto výrobky často postrádají i požadované svorkovnice pro připojení přijímačů dodávaných námi a proto tato zařízení nelze ovládat jinak než dodaným ovladačem.

Pokud to tedy shrneme, tak zjistíme několik faktů: Pro privátní účely si vystačíte s dálkovým ovládáním, pokud požadujete osazení či vyrobení zařízení pro průmyslové účely, a jste firma s větším počtem zaměstnanců, doporučujeme Vám ovládání pomocí GSM modulu. V konečné fázi vyjde ovládání GSM levněji, než např. dodat ovládání pro 30 zaměstnanců. V případě již namontovaného zařízení, je zde možnost sloučit zařízení na jeden vícekanálový dálkový ovladač (např. firmy Marantec, Hörmann, Doormatic, Life).