Dáme řeč - komunikační web! Blogy, články, copyright, inzerce zdarma...

Dětský nábytek – jak správně zútulnit dětský pokoj?

nabytekS novým školním rokem řeší mnoho rodičů otázku jak správně zařídit dětský pokoj pro malého i většího školáka. Mnohdy si ale neví rady, jak prostor pro dítě zařídit, čím vybavit a jak sladit barvy, aby se v něm potomek cítil co nejlépe.  Každý pokoj by měl mít svou část, kterou dítě využívá ke hře a odpočinku, ale zároveň by zde neměl chybět pracovní koutek, kde si dělá přípravu do školy a píše úkoly.

Správně vybraný dětský nábytek zaručí, že z původně nudného pokoje, bude prostředí plné pozitivní energie a barev.

Jak podpořit zdravý vývoj dítěte?

Každý prodejce dětského nábytku, by Vám měl poradit, jak správně vybrat dětský nábytek nejen po designové stránce, ale měl by znát i ergonomické a zdravotní parametry svého sortimentu. Na internetových stránkách si můžete prohlédnout fotogalerie dětských pokojů a jednoduše načerpat inspiraci pro svůj projekt. Děti se chtějí na úpravě svého pokoje podílet, aby byl přesně podle jejich představ. Své děti znáte nejlépe, takže víte, co mají rádi. Nábytek by měl být přizpůsoben potřebám těch nejmenších, ale zároveň by měl poskytnout vhodné útočiště studentům i teenagerům. S tím, jak nám potomek roste, nároky na jeho potřeby jsou větší a větší. Dítě potřebuje prostor na hraní a na rozvoj vlastní osobnosti. Dopřejte vašim dětem to nejlepší.

I nábytkové trendy se hýbou kupředu  

Naštěstí jsou už pryč ty doby, kdy byly dětské pokoje nudné a šedivé. Mnohdy zaplněné vyřazeným nábytkem. Dnešní trend se obrací opačným směrem. Designéři a prodejci radí dětský pokoj rozvrhnout do tří zón. Pracovní, kde se dítě učí, klidovou kde se spí a na hrací zónu.  Dítě by se mělo ve svém pokoji cítit dobře. Není vždy jednoduché skloubit všechny požadavky najednou. Důležité jsou také odkládací a úložné prostory. Ze začátku jich nebude potřeba tolik, ale s rostoucím děťátkem vzroste i potřeba většího prostoru.