Dáme řeč - komunikační web! Blogy, články, copyright, inzerce zdarma...

Impregnovaný sádrokarton je vhodný do vlhkých interiérů

sadrokartonSádrokartony jsou nejpoužívanějším stavebním prvkem na českých stavbách a je také hojně využívaným prvkem při renovacích a rekonstrukcích interiérů. Ale můžeme sádrokarton použít i do koupelny? Pro montáže ve vlhkých místnostech, jako jsou bytová jádra, kuchyně, koupelny a toalety, je impregnovaný sádrokarton. Tento speciální zelený sádrokarton se specifickou úpravou se používá ve všech interiérech s vyšší vlhkostí. Montáže sádrokartonu zvládají i šikovní kutilové, ale pokud je žádoucí zachování veškerých vlastností, nechte výstavbu na vyškolených řemeslnících.

Impregnovaný sádrokarton v rukách řemeslníků

Své uplatnění nachází impregnovaný sádrokarton převážně tam, kde je vodní pára a vyšší vlhkost vzduchu (koupelny, kuchyně). Sádrokartony se značnou odolností proti vlhkosti se označují nápisy GKBi a nebo RBi, zelenou barvou kartonu nebo zeleným popiskem na hraně desky.

Ohýbat běžný sádrokarton lze snadno, ale speciální impregnovaný sádrokarton absorbuje vodu velmi zvolna (minimálně) a za mokra je tedy jen těžko ohýbatelný. Zkušení řemeslníci se vyznají ve vlastnostech všech typů sádrokartonů a velmi dobře ví, jak s nimi zacházet, aby byl výsledek perfektní. Důvěřujte zkušeným sádrokartonářům, kteří jsou profesionály a v oboru zběhlí.

Prověřené řemeslnictví Sádrokartonáři Ekomplex

Sádrokartonáři Ekomplex nabízí ve všech krajích České republiky kvalitní a profesionální sádrokartonářské práce, návrhy interiérů a montáže veškerých typů sádrokartonů i sádrokartonových konstrukcí. Řemeslníci ze sádrokartonářství Ekomplex mají za sebou mnoho komplexních sádrokartonářských projektů. Zruční sádrokartonáři zhotovují sádrokartonové příčky, podhledy, stropy, obklady a provádí také navrhování sádrokartonových konstrukcí i celých interiérů, včetně veškerých rozvodů (elektro, voda, odpady, různá vedení).

Montáže sádrokartonu

Impregnovaný sádrokarton například značky Norgips nebo Rigips, používají zkušení Sádrokartonáři Ekomplex ke kompletním dodávkám voděodolných sádrokartonových konstrukcí. Mezi takové montáže sádrokartonu patří:

  • budování a rekonstrukce bytových jader
  • budování a rekonstrukce koupelen
  • budování a rekonstrukce toalet
  • budování a rekonstrukce kuchyní
  • montáže dalších konstrukcí ze sádrokartonu