Dáme řeč - komunikační web! Blogy, články, copyright, inzerce zdarma...

Bungalovy výhodný styl bydlení

Bungalov je typickým přízemním rodinným domem. Proto jsou tyto stavby preferovány mnoha investory a to hned z několika velmi dobrých důvodů. Je to především výhoda:

  • pro majitele se sníženou schopností pohybu
  • maminky oceňují, že své ratolesti nemusí hlídat, aby nespadli ze schodů či nevypadli z okna v patře nebo podkroví
  • kontakt se zahradou ze všech obytných místností
  • snazší a rychlejší úklid domu

Bungalov má mnoho dalších výhod. Snad právě proto obliba těchto rodinných domů je stále častějším řešením ve výběru typu stavby.

Ještě častěji se setkáváme s výstavbou bungalovů v provedení nízkoenergetické dřevostavby.

U typu vytápění bungalovů volí zhruba 50% investorů podlahové vytápění, které sice vyjde o něco dráž. Ale to předčí dva hlavní důvody. Jednak je to omezení rozmístění nábytku a vybavení v bungalovech a zvýšení útulnosti v interiéru (žádné deskové radiátory pod okny). Druhým důvodem je pohodlí a teplo podlahy, kdy maminky nemusí mít obavy, že se děti nachladí při hraní si na podlaze.

Oblíbenou podlahovou krytinou se staly tvrzené Vinyly. Škála designu je velmi široká a tak si vybere každý z budoucích majitelů. Tyto typy podlah jsou odolné proti oděru, vodě, jsou pružné, rozměrově stálé a pokládka je snadná.

Pro bungalovy jsou optimálními rovinaté pozemky. Velikost a tvar záleží na zastavěné ploše bungalovem.

Uspořádání jednotlivých místností v bungalovu je na každém stavebníkovi, dle jeho potřeb a požadavků. Dispozice místností bývá účelné a jednoduché, bez zbytečných a nevyužitých prostor. Na trhu je dnes nepřeberné množství projektů tohoto typu rodinného domu. Pozor při výběru typového projektu a jeho koupi – obývací pokoj s terasou by měl být orientován na jižní stranu. Ne vždy pak souhlasí vybraný projekt s ohledem na usazení na vašem pozemku. To vám může přinést další náklady na přepracování.