Dáme řeč - komunikační web! Blogy, články, copyright, inzerce zdarma...

Jak jsem nakupoval dárky

Dneska se tomu už jenom směju, ale musím říct, že v tom předvánočním čase mi moc do smíchu nebylo. Všechno to tehdy začalo sázkou. S několika kamarády jsme debatovali o tom, že naše partnerky, nebo respektive ženy obecně, mají dárky pro muže k Vánocům nakoupeny včas a že my muži to flákáme a dárky kupujeme na poslední chvíli. Tak jsme se nějak začali hecovat v tom, kdo je schopný nakoupit dárky nejpozději. Dohodli jsme se, že nikdo nezačne kupovat dárky k Vánocům dříve, než poslední týden před Vánoci a že ten, kdo nakoupí dárky, jako poslední dostane pivo. Ovšem každému chlapovi je jasné, že tady nešlo o pivo ale o to vyhrát!

Bohužel bych řekl, že jsem byl v nejhorší pozici, protože v naší rodině se Vánoce prožívají se vším všudy a dárky rozhodně nesmí být odfláknuté. Není sice třeba za ně šíleně utrácet, ale musí udělat radost. Navíc mám docela početnou rodinu a tím, že je moje partnerka z podobné rodiny jsem věděl, že to budu mít nejtěžší. Nicméně nehodlal jsem prohrát a tak jsem začal plánovat. Dohoda zněla tak, že se nesmí dárky nakupovat, ale o vybírání nepadlo ani slovo, takže jsem začal dárky s dostatečným předstihem vybírat a určovat obchody, kde je den před štědrým dnem nakoupím.

Pomalu se blížil týden před Vánocemi, ale já byl v klidu, protože jsem měl vše naplánováno. Ovšem jakmile začal běžet v pondělí poslední týden, kdy do štědrého dne, který byl v sobotu, zbývalo pět dní, tak mi přítelkyně oznámila, že letos budou naše rodiny poprvé na štědrý den spolu a že tedy doufá, že už mám dárky i pro její rodinu. Byl to sice šok ale i tak jsem nechtěl prohrát a řekl jsem si, že to zvládnu. Hned v úterý jsem tedy začal vyhledávat dárky i pro rodinu své přítelkyně a čekal mě další šok, v obchodech, kde byly mé vyhlédnuté dárky, už mé vyhlédnuté dárky nebyly – ani jeden! Chodil jsem tak po městě až do večera a hledal náhradní dárky, ale prakticky jsem nenašel vůbec žádné. A nejlepší bylo, když jsem se ten den vracel zmožený, bez jakýchkoli dárků, tak jsem potkal kamaráda, který se s námi tehdy vsadil. Chtěl jsem zachovat tvář a tak se ho ptám, jak je na tom s dárky – kdy je bude teda kupovat? A on se na mě podíval jako na blázna a povídá: „Co blbneš ty vole, já už mám dárky týden doma, přece se nevykašlu na rodinu kvůli pivu!?“ Tímto mě naprosto odrovnal, protože měl naprostou pravdu.

Doma jsem hned sedl k počítači a začal hledat dárkový eshop, který by ještě zasílal dárky a doručil je do pátku. Sice jsem tomu moc nevěřil, ale nakonec jsem skutečně našel eshop AZ-Dárky na adrese www.az-darky.cz, kde přijímali objednávky do středy a garantovali doručení do Vánoc. Navíc mají v sortimentu velice zajímavé a originální dárky, které se mi velice líbily a které nakonec udělaly radost i mým současným i budoucím příbuzným. Dárky totiž skutečně došly včas a myslím, že můžu říct, že se ty moje netradiční dárky líbily nakonec nejvíc. A přestože by se hodilo říct, že jsem tímto vyhrál pivo, tak musím přiznat, že jeden kamarád nakupoval dárky až na štědrý den v supermarketu, takže vyhrál on. Ovšem co je jedno pivo nebo výhra hloupé sázky nad šťastnými příbuznými, na jejichž štěstí máte zásluhu vy sami – tomu se nic nevyrovná.