Dáme řeč - komunikační web! Blogy, články, copyright, inzerce zdarma...

Trezory na klíče

Tresorag.cz - trezor KEY SAFEJsem novým majitelem hotelu v Severních Čechách. Nyní hotel renovujeme a přemýšlíme nad jednou věcí, kam všechny klíče. Podobné věci mají všechny hotely, ale i kanceláře, sklady, dokonce garáže.

Znám se s kolegy ze společnosti Tresorag - Firesafe a tím mi poradili. Vzali mě k sobě do firmy a ukázali trezory na klíče a spoustu další „vychytávek“.

Představili jsem dva trezory, které jsou na klíče. První byl trezor na klíče CE a druhý KEY-SAFE. Na obou trezorech mi vysvětlili, jaká jsou zesílená konstrukce, jednoduché nebo dvoustěnné dveře, možnost provedení se štěrbinou určenou k vhazování klíčů a uzamykací systém.  Ještě také mě zajímal elegantní design.

Nakonec jsem si vybral Trezory na klíče KEY-SAFE s tím, že mi je zabudují do zdi. To byla hračka, proto raději poskytnu návod i mě jako amatérovi.

NÁVOD PRO ZAZDĚNÍ TREZORŮ DO ZDI

Stěnové trezory, které jsou svým provedením určeny pro zabudování do zdi, jsou vhodné pro ukládání peněžních hotovostí, cenností, dokladů, zbraní a jiných předmětů, které musí být bezpečně uschovány. Aby byly splněny podmínky bezpečnosti, je nutné při zazdívání dodržet následující pokyny:

1) Pro zaručení bezpečné ochrany uschovaných hodnot musí být trezor zazděn tak, aby byl ze všech stran včetně zadní stěny chráněn betonovou vrstvou, jejíž minimální tloušťka musí být 100 mm.

2) Betonovou vrstvu doporučujeme proložit ocelovou armaturou. Trezor musí být zazděn v linii se zdí (nesmí přesahovat, nebo být pod úrovní omítky).

3) Pro zabudování do zdi použijte kvalitní vysokopevnostní beton o minimální pevnosti 30 MPa.

4) Doporučujeme použít hustější betonovou směs, aby nedocházelo k průniku této směsi do oblasti krytek závor a spojů plechů, případně tyto vhodným způsobem utěsněte (například lepící páskou, silikonem).

5) Po zabetonování nechejte 2 dny trezor uzavřen, aby nedošlo k vychýlení usazeného trezoru. Poté trezor otevřete a ponechejte po dobu min. 14 dnů otevřen z důvodu odvětrání vlhkosti z betonové směsi. Zamezíte tím vzniku rzí a nebudou problémy s otevřením trezoru.

6) Pokud je trezor zabudován do zdi mezi dvě místnosti s rozdílem teplot, doporučujeme trezor izolovat. Předejde se tak vytvoření rosného bodu uvnitř trezoru.