Dáme řeč - komunikační web! Blogy, články, copyright, inzerce zdarma...

Pracovali jste v USA? Jak si dopřát pozdější vánoční dárek.

Vrácení daní USAPo Vánocích pro lidi a studenti, kteří pracovali loňský rok v Spojených státech amerických, je již vhodný čas požádat o vrácení daní z USA. Ve většině případů zaměstnavatel v USA musí platit federální a státní daně za svého zaměstnance.

Existují ojedinělé výnimky, kdy zaměstnavatel nemusí platit daně za zaměstnance, například pro některé speciální campy-tábory ale i ve většině campů odvádí peníze. Přehled o penězích, které se odvedly státu, jste mohli najít - vidět na výplatních páskách (paycheck-u). Na paycheck-u najdete podrobněji všichni informace od hrubé mzdy, odvody státu a čisté mzdy, kterou jste dostali na váš účet. Je dobré si odkládat tyhle doklady (především ten poslední), mohou se vám při procesu vráceni daně z USA hodit.

Pro vrácení daní je nejlepší mít doklad (W-2 formulář) od zaměstnavatele (vydává ho federální daňový úřad). Od prvního ledna je povinný váš loňský zaměstnavatel vyhotovit a zaslat W-2 formulář. Poslat vám ho může poštou nebo elektronicky na váš email. V dnešní době se preferuje zasílání dokumentu emailem (může to být i oskenovaný dokument ze skeneru). Když obdržíte W-2 listinu, můžete začít vyřizovat proces vrácení daní. Pokud nedostanete tenhle formulář, není všechno ztracené, pro proces refundace je možné použít již dříve zmínění poslední paycheck. Další užitečné informace najdete také v sekci FAQ.

Je určitě výhodnější žádat o navrácení dani co nejdřív. Oficiální termín je do 15teho dubna, ale když to nestihnete, je možné žádat i později. Máte možnost až 3 roky zpětně žádat o refundaci daně. V České republice existuje mnoho agentur a firem, které vám zprostředkují vrácení daní. U nás máte garanci, že peníze za naše služby žádáme, až když obdrží šek od federálního daňového úřadu ze Spojených států amerických. Ke každému zákazníkovi přistupujeme individuálně.

Naše služby poskytujeme i pro lidi ze Slovenské republiky. Vrátenie dane z USA probíhá téměř stejně jako pro občany České republiky. Na stránce naší firmy najdete i zajímavé informace. Přes kontaktní formulář nás můžete kdykoliv kontaktovat, rádi vám pomůžeme, případně se můžete rovnou nezávazně registrovat.