Dáme řeč - komunikační web! Blogy, články, copyright, inzerce zdarma...

Zhodnocování kapitálu obchodování binárních opcí

Binární opceVe světě investic získává na popularitě poměrně nový nástroj, který obchodníkovo rozhodování zjednodušuje na dříve nevídanou úroveň. Jsou to binární opce, které, jak jejich název napovídá, mají vždy jen dvě možnosti výsledku. To znamená, že i rozhodování je padesát na padesát, protože stojíte jen před dvěma variantami vývoje.

Obchodování binárních opcí má ***ogii v kurzovém sázení. Když sázíte na sportovní utkání, máte v zásadě jen tři možnosti: výhra, prohra a remíza. U binárních opcích je to stejné, cena může jít nahoru, dolů nebo zůstat na místě. Poslední možnost vás nemusí zajímat, protože v takovém případě se obchod uzavírá na nule a obchodníkovi se vrací peníze, které do opce investoval.

Binární obchodování lze tedy redukovat na dvě možnosti, a to jestli cena půjde nahoru nebo dolů.  Obchodník bez jakéhokoliv systému má tedy 50procentní šanci uspět. To ale nestačí, protože průměrná návratnost binární opce je 80 procent. Je tedy zapotřebí dosahovat alespoň 60procentní úspěšnosti vstupů, čehož lze dosáhnout jen pomocí předem připraveného obchodního plánu. Obchody je potřeba otevírat jen za ověřených podmínek, nikoliv náhodně.

Klíčovou výhodou binárních opcí je, že na rozdíl snad od všech ostatních finančních derivátů není důležité, o kolik se cena pohne. Stačí správně předpovědět jen stranu a nezáleží na tom, jak velký pohyb cena daným směrem udělá. Vždy se porovnává jen, když vyprší splatnost opce, jestli je cen výš nebo níž než v okamžiku otevření obchodu.

A v každém okamžiku je jasně dané, kolik obchodník vydělá nebo prodělá v případě, že stranu předpověděl či nepředpověděl správně. Obě částky jsou vždy fixní. Zisk je dán předem z částky, kterou investujeme do binární opce, a jak již bylo řečeno, obvykle bývá kolem 80 procent. Ztráta v případě, že jsme stranu nepředpověděli správně, je také dána a nemění se, rovná se částce, kterou do obchodu investujeme.

A vždy se jedná o čísla konečná, protože u binárních opcí nejsou žádné spready či poplatky za obchody, platformu nebo dokonce data, jak bývá obvyklé u jiných forem obchodování. Více se dozvíte na OpceBinarni.cz, kde se můžete i radit s ostatními obchodníky v diskuzním fóru.