Dáme řeč - komunikační web! Blogy, články, copyright, inzerce zdarma...

Dětské svršky v létě na sluníčku

detiVztah k odpočinkové dovolené u moře omývaném azurově průzračnou vodou získáváme již v nejútlejším věku. Začíná to na prostém dětském hřišti s pískem. A co bývá základem takového správního hřiště? Přece pískoviště pro nejmenší i odrostlejší děti.
Na dovolené si k pláži bereme opalovací krémy, slunečníky, slamáky, kvalitní sluneční brýle a nějakou tu zábavu během kratochvíle. Ale pokud jako rodiče máme vybavit naše dítě k hrátkám na pískovišti, jakou konkrétní výbavu zvolíme?

Začněme oblečením, kdy potřebujeme naše dítě odít do svršků na lítačku a protože jsme v letní sezóně, postačí kraťásky, nátělník, nebo tričko, kvalitní, i když ošuntělé tenisky, ponožky, aby písek nedřel přímo o nožky.

Jak nám pobíhají děti po hřišti, celkem rychle se zpotí a může být zaděláno na průšvih s nachlazením, nebo dýchacími cestami. V takové situaci se mnoha rodičům osvědčilo dětské funkční prádlo Mebby – body bez rukávků, které je ideální právě v létě navenek, na turistiku, výletování. A čím se vyznačuje toto funkční prádlo dětské? Dutá vlákna totiž obsahují ionty stříbra, které má antibakteriální účinky a hypoalergenní efekt. Bodýčko efektivně odvádí vlhkost od tělíčka dítěte a přitom udržuje optimální teplotu těla, navíc je bezešvé – pohodlné a prodyšné.

A jakou ochranu umístíme na hlavičku našeho dítěte?

Velmi elegantním řešením je dětský klobouk proti slunci Baby Banz, který v sobě obsahuje vlákno s ochranou před propouštěním UV paprsků ze slunečního záření. Takový klobouk můžete nasadit dítěti již od pár měsíců věku až do cca dvou let, zezadu má vlastní nastavení šířky. Co ještě oceňujeme na tomto klobouku, je oboustranná varianta, buď se vzorem, nebo jednobarevná podle vaší nálady jej prostě přetočíte, barevně padne holčičce i klukovi. Tento dětský klobouk doporučujeme i k vodě, je velmi dobře omyvatelný a zároveň tkanina rychle uschne.

Tak jsme dítě vybavili kloboukem, ale co když je slunce agresivní pro dětský zrak a unavuje očička našich ratolestí?

Stejně jako my dospělí se vybavíme slunečními brýlemi s kvalitním UV filtrem, podobná ochrana existuje i pro naše nejmenší potomky - dětské sluneční brýle Baby Banz do cca 2 let. Takové brýle mají kromě UV filtru ještě stavitelný neoprenový pásek přes zátylek, aby dítěti jen tak nespadly během hrátek a honiček do písku, nebo z průlezky.

Tak jsme již plně vybaveni a můžeme s dítětem vyrazit ven. Přijdeme na hřiště k pískovišti, kde si již hrají kamarádi a kamarádky s kyblíčky, lopatičkami, bábovičkami, mezi sebou si již pilně vyměňují výbavičku, aby mohli postavit co nejpěknější hrad, nebo otisknout obyvatele moří.

Dnes  si můžeme vybrat z opravdu nepřeberného množství letní výbavy pro nejmenší děti, ale chce to také zachovat určitou kvalitu zejména při ochraně dětské pokožky proti sluníčku a proti propocení, proto jsme vypsali ty nejlepší ochranné pomůcky na trhu, které se hodí nejen na hřiště, ale také na skutečné cestování plné rodinného dobrodružství.