Dáme řeč - komunikační web! Blogy, články, copyright, inzerce zdarma...

Hubněte zdravě s pomocí čínské medicíny!

Tradiční čínská medicína a hubnutí? Že vám to nejde dohromady? Omyl. Čínská medicína totiž využívá efektivní a velmi příjemné, osvědčené postupy, které vedou k trvalému zhubnutí. Nevěříte? Ptom čtěte dále...

Co říká o hubnutí tradiční čínská medicína?

Tradiční čínská medicína využívá své poznatky již odpradávna. Podle TČM je základním problémem obezity nedostatek energie Čchi, což má za následek neschopnost těla zbavit se přebytečných odpadů. Tělo pak tyto odpady nevylučuje, ale naopak ukládá do těla formou tuků.

Tradiční čínská medicína se tedy na problematiku obezity dívá z maličko jiného, obráceného úhlu. Platí zde nepřímá úměra: čím méně energie Čchi, tím více se umocňuje obezita.

Příčina obezity podle TČM

Vzpomeňte, kolikrát jste už od svých známých slyšeli něco jako: „Stačí, když se jen podívám na čokoládu a přiberu dvě kila“ anebo: „Já snad přibírám i z čisté vody...“. Když slyšíte takovou větu, možná si pomyslíte, že je to jen plácání nesmyslů. Zkusme se ale na problém podívat z druhé stránky. Znáte také spoustu lidí, kteří snědí, na co přijdou, a jsou doslova hubení? Tak vidíte. Podle tradiční čínské medicíny je to jasným důkazem toho, že nejen příjem a složení potravin jsou tím jediným a zásadním kritériem pro udržení optimální tělesné váhy.

Energii Čchi získáte sportem

Pro unaveného člověka, kterému chybí Čchi energie a tělo tak tak zvládá základní úkony, je velmi těžké si představit sportovat. Z hlediska čínské medicíny je ale velmi důležité posilovat tělo sportem. Tím se nemyslí dvě hodiny denně ze sebe doslova mlátit duši. Zvolte sport pohodový, který vám naprosto vyhovuje. Není zapotřebí běhat maraton, energii Čchi dostatečně vytěžíte příjemnou jógou, strečingem, anebo relaxačním plaváním.

Potraviny bohaté na energii Čchi

Energie Čchi se nejlépe čerpá z takzvaných „živých“ potravin. Znamená to, že si na večeři nedáte vařenou, ale čerstvou mrkev. Zkrátka, zelenina a ovoce, které neprošly varem či jinou tepelnou úpravou, jsou energií Čchi doslova protkány. Výborné jsou ale také celozrnné potraviny, med, obiloviny a v neposlední řadě čerstvé (velmi čerstvé) maso – na balené maso ze supermarketů rovnou zapomeňte, raději si připlaťte za maso z důvěryhodného zdroje.

Potravin, které naopak energii Čchi doslova vysávají, je celá řada. Patří do ní všechny potraviny s přidáním jakékoli chemie.

Hubnutí podle tradiční čínské medicíny je vlastně zábavou – dozvíte se o svém těle něco nového a zřejmě své tělesné schránce dříve či později přijdete na kloub. A to je skvělé nejen z hlediska hubnutí, ale hlavně celkového zdraví! Pokud vás zajímá víc, neváhejte navštívit ty pravé odbroníky: http://www.cinsky-lekar.cz/.